Sobota, 5 grudnia 2020. Imieniny Kryspiny, Norberta, Sabiny

X Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych OSP

2015-08-10 17:42:01 (ost. akt: 2015-08-10 19:29:58)

Autor zdjęcia: Marek Sławomir Grabkowski

W niedzielę 8 sierpnia na ulicach naszego Lidzbarka można było podziwiać paradę orkiestr OSP woj. warmińsko-mazurskiego. W przeglądzie brały udział: Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP z Lidzbarka, Miejska Orkiestra Dęta w Ornecie, Miejska Orkiestra Dęta OSP w Ełku, Młodzieżowa Orkiestra Dęta PSP i LDK w Lidzbarku Warmińskim, Młodzieżowa Orkiestra Dęta OSP w Płośnicy.

Jan Wiśniewski zasłużony kapelmistrz który od roku 1963 został członkiem orkiestr strażackich w Działdowie i Płośnicy a od roku 1979 został kapelmistrzem i nauczycielem, za zasługi w kierowaniu Orkiestrą Dętą w Płośnicy i jej ośmiokrotnym zwycięstwie w Wojewódzkich Przeglądach Orkiestr Dętych, oraz niesamowitym zaangażowaniu w tworzeniu zespołu został odznaczony przez Ministra Kultury i sztuki Krzyżem Zasługi oraz innymi odznaczeniami.

W uznaniu zasług dla uczczenia pamięci Kapelmistrza jakim był Jan Wiśniewski dnia 14 marca 2013 roku Prezydium Zarządu Oddziału Wojewódzkiego ZOSP RP woj. Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie postanowiło zmienić nazwę Lidzbarskiego Przeglądu na: Wojewódzki Przegląd Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych woj Warmińsko-Mazurskiego im. Jana Wiśniewskiego.

Organizatorem przeglądu był LDK w Lidzbarku Warmińskim, pod honorowym patronatem prezesa ZOW ZOSP RP woj.warmińsko-mazurskiego Jacka Protasa. Fundatorami nagród byli Urząd Marszałkowski Województwa Warmińsko-Mazurskiego, Starostwo Powiatowe w Lidzbarku Warmińskim, Urząd Miasta w Lidzbarku Warmińskim.

W przeglądzie pierwsze miejsce zdobyła MOD OSP Lidzbark, drugie MOD OSP w Płośnicy, trzecie MOD PSP i LDK Lidzbark i MOD OSP w Ełku, MOD z Ornety uzyskała wyróżnienie.


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: msg

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Grajek #1796431 | 217.99.*.* 17 sie 2015 22:53

  Kolego z Płośnicy postaw się na miejscu orkiestry, której nazwy nie wymienię, jakbyś się czuł grając w orkiestrze składającej się praktycznie z samych zawodowców , a przegrał byś z amatorami . No ale cóż zazdrość robi swoje . Jak i kolega również gratuluje udanego koncertu i przemarszu :) mam nadzieję że spotkamy się za dwa lata . Jak to mówią do trzech razy sztuka ,a za czwartym się uda

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. też muzyk z orkiestry płośnica #1792583 | 178.56.*.* 11 sie 2015 16:14

  Dokładnie.Masz Panie rację Orkiestra z Ełku powinna zając 4 miejsce a nie 3-cie .Tak głośno grali że masakra a szczególności gitara basowa.,to tylko mały szczegół . No i musztra super poszła pewnie max zdobyli . Pozdrawiam

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (3)

  1. Muzyk #1792099 | 89.73.*.* 10 sie 2015 23:31

   Słuchając wszystkich orkiestr niestety jestem zmuszony stwierdzić, że "konkurs" został, albo ustawiony politycznie, albo w rzekomym "jury" zabrakło profesjonalnych muzyków, którzy potrafią oceniać jakość wykonania.

   Ocena komentarza: poniżej poziomu (-2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

  2. ucho #1791994 | 89.228.*.* 10 sie 2015 20:44

   przęgląd orkiestr dętych

   ! - + odpowiedz na ten komentarz

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages