Piątek, 18 października 2019. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Zapiski portowe - wystawa malarstwa Joanny Bentkowskiej-Hlebowicz

2015-07-20 11:04:42 (ost. akt: 2015-07-21 10:15:11)

Temat związany z wizerunkiem portu malowany jest od ponad 10 lat. Obecnie prezentowany cykl obrazów, dla których inspiracją stały się gdyńskie i gdańskie porty i stocznie powstawał w latach 2011 - 2014.

Cykl ten to opowieść o nieuchronności przemian środowiska, w którym żyje człowiek, i które nie zawsze jest dla niego przyjazne. To próba ukazania wizerunku portu, który z industrialnej przestrzeni staje się przestrzenią wieloznaczną, tajemniczą, powoli wypełniającą się rzeczywistością trudną do uchwycenia.

Joanna Bentkowska-Hlebowicz ukończyła studia na Wydziale Wychowania Artystycznego WSP w Olsztynie. Otrzymała dyplom w Pracowni Malarstwa i Rysunku prof. Kiejstuta Bereźnickiego.

W 2015 r. uzyskała stopień doktora w dziedzinie sztuk pięknych na Wydziale Malarstwa ASP w Warszawie. Obecnie pracuje na stanowisku asystenta w Zakładzie Malarstwa i Rzeźby w Instytucie Sztuk Pięknych na Uniwersytecie Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie. Należy do ZPAP i „Stowarzyszenia Promocji Artystów Wybrzeża ERA – ART” oraz od 2014 r. do Stowarzyszenia „Areszt Sztuki” i Fundacji „Wyłom”. Zorganizowała kilkanaście wystaw indywidualnych m.in. w Olsztynie, Gdyni, Warszawie, Lidzbarku Warmińskim, Ornecie, Zebrzydowicach i Czeskim Cieszynie oraz brała udział w ok. 90 konkursach oraz wystawach zbiorowych w kraju i za granicą m.in. we Włoszech, Francji, Serbii, na Ukrainie, w Korei Płd. i Holandii.

Obrazy można obejrzeć w Galerii Lidzbarskiego Domu Kultury do 14 sierpnia.Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages