Poniedziałek, 6 lipca 2020. Imieniny Dominiki, Jaropełka, Łucji

Perła Warmii w Lathen

2015-07-09 11:50:25 (ost. akt: 2015-07-09 11:59:43)

Autor zdjęcia: Perła Warmii

W tym roku w dniach 1-5 lipca Zespół Tańca Ludowego Perła Warmii po raz kolejny miał okazję gościć w Lathen, w powiecie Emsland. Jest to owoc ścisłej współpracy miast partnerskich w Polsce i Niemczech.

Zespół został zaproszony specjalnie dla podniesienia atrakcyjności oficjalnych uroczystości 50-lecia Gminy Zbiorczej Lathen, oraz tzw. „Nocy letniej“ w Herzlake. Miejscowość ta, jest najbardziej "polska" w całym powiecie Emsland. Mieszka w niej około dziesięciotysięczna grupa Polonii.

Podczas całego pobytu młodzież miała okazję zobaczyć m.in obóz jeńców z powstania warszawskiego, który znajduje się na terenie powiatu. Młodzież uczestniczyła również w bardzo poruszającej konferencji zorganizowanej dla uczczenia rocznic zakończenia I i II Wojny Światowej.

Perła Warmii zaprezentowała się społeczności lokalnej jako profesjonalny i widowiskowy zespół, który potrafi dotrzeć do każdego widza. A nie było to łatwe zadanie, gdyż pobyt polskiej grupy przypadał na okres największych od lat upałów w Niemczech.

Strona niemiecka wyraziła olbrzymią chęć goszczenia zespołu jeszcze niejednokrotnie.

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages