Wtorek, 14 lipca 2020. Imieniny Kamili, Kamila, Marcelego

Jubileusz 40-lecia MDK

2015-06-19 16:03:39 (ost. akt: 2015-06-19 16:05:17)

Autor zdjęcia: mdklidzbarkwarm

Młodzieżowy Dom Kultury obchodził 40-lecie działalności. Jubileusz odbył się w Lidzbarskim Domu Kultury.

Zgodnie z historią placówki, początkiem działań skierowanych do młodych ludzi był utworzony w 1950 roku Dom Harcerza. On z kolei został przekształcony w Dom Kultury Dzieci. Przez krótki okres czasu funkcjonowało Ognisko Pracy Pozaszkolnej a następnie Dom Kultury Dzieci i Młodzieży i Młodzieżowy Dom Kultury. Tak więc tego samego dnia obchodziliśmy również 65-lecie zajęć pozaszkolnych.
W 1991 roku Młodzieżowemu Domowi Kultury nadano imię Ireny Kwinto, naszej Lidzbarskiej i Warmińsko-Mazurskiej bajkopisarki. Pani Irena przez wiele lat pracowała w naszej placówce ucząc dzieci warmińskich haftów. Prowadziła teatrzyki kukiełkowe i opowiadała w sposób fantastyczny bajki i legendy.

Przez te wszystkie lata pracowało tutaj 220 instruktorów i nauczycieli oraz 23 osoby administracji i obsługi. Prowadzono ponad 26 rodzajów zajęć w pracowniach i kołach na terenie miasta, gminy i powiatu. Swoje zainteresowania i zdolności rozwijało tysiące uczestników. Od 19 lat w organizowanych przez nas Ogólnopolskich Konkursach wzięło udział ponad 17 tysięcy młodych artystów pędzla i pióra. W swojej wieloletniej działalności prowadziliśmy i prowadzimy współpracę międzynarodową z Holandią, Japonią, Obwodem Kaliningradzkim oraz z Niemcami w zakresie wystaw, warsztatów, konkursów, wymiany młodzieży.
To tu prężnie działała 22 Harcerska Drużyna Turystyczna im. Mariusza Zaruskiego.
Za swoją działalność drużyna otrzymała tytuł Drużyny Sztandarowej. Jej członkowie jako nieliczni w naszym województwie na tamte czasy, mogli zwiedzać Bułgarię, Węgry a także dawną Czechosłowację podczas miesięcznych wędrówek po górach.

Naszymi uczestnikami od zawsze są uczniowie przedszkoli i szkół. Nasi nauczyciele odnoszą liczne sukcesy oszlifowywując te diamenciki ku chwale MDK-u. Bardzo cieszy nas i rodziców fakt, gdy wychowawcy doceniają pozaszkolny rozwój swojego ucznia. Dziękujemy wszystkim za wszelką pomoc i współpracę i mamy nadzieję, że Młodzieżowy Dom Kultury będzie działał w sposób doskonały przez następne co najmniej 40 lat.

Ewa Giedryś

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 

Swoją stronę założysz TUTAJ ".

Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Artykuł internauty

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages