I Turniej Tańca Nowoczesnego za nami

2015-06-02 08:42:02(ost. akt: 2015-06-02 12:40:41)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

„O tańcu nie da się pisać [...] taniec trzeba tańczyć” - powiedział Paulo Coelho i trudno się z tym nie zgodzić. Hala widowiskowo-sportowa w Lidzbarku Warmińskim była w sobotę 30 maja miejscem niezwykłym, pełnym muzyki, pasji i piękna.
Podczas turnieju swoich sił próbowało kilkadziesiąt osób dla których taniec jest ważną częścią życia codziennego. Na imprezie wystąpili goście z Olsztyna, Ostródy, Bartoszyc, Wilkas, Korsz, Dywit, Pasłęka i tancerze z Lidzbarka Warmińskiego.

W jury konkursu zasiadło troje mających na swoim koncie wiele sukcesów tancerzy:

Alisa Floryńska, finalistka VI edycji programu telewizyjnego You Can Dance, której specjalnością są High Heels i Dancehall, oraz Piotr i Paweł Tolak - tancerze i choreografowie tworzący Brother Dance Studio.

Pierwsza edycja turnieju przyciągnęła wielu miłośników tańca, a sama impreza przebiegała w niezwykle przyjemnej atmosferze. Występ przez tak liczną publicznością był najbardziej stresujący dla najmłodszych uczestników, ale jak widać spisali się oni świetnie i dali pokaz swoich umiejętności i niezwykłej pasji.

Grupy młodzieżowe NATURAL DANCE BLUE/RED zdobyły dwa pierwsze miejsca w kategorii hip-hop i innych formach tańca pow.16 lat.

Grupa NATURAL DANCE WHITE zdobyła pierwsze miejsce w kategorii 12-15 lat - inne formy tańca, a grupa NATURAL DANCE VIOLET zdobyła drugie miejsce w kategorii 12-14 lat również w innych formach tańca.

Grupy dziecięce NATURAL DANCE ORANGE zdobyły pierwsze miejsce do lat 11 w kat. inne formy tańca, a debiutująca solistka Amelka Rokicka zajęła pierwsze miejsce w innych formach tańca do 11 lat.

Grupa NATURAL DANCE YELLOW najmłodsze 6 - letnie dzieci zajęły drugie miejsce w kat. inne formy tańca do 11 lat.

- Jestem bardzo dumna i zadowolona z sukcesów na szczeblu wojewódzkim. Tydzień wcześniej, 23 maja byliśmy ze Strefą Tańca na Ogólnopolskich Konfrontacjach w Elblągu i tam zdobyliśmy puchar i drugie miejsce z grupą BLUE/RED w kat. hip-hop miniformacje pow.15lat - powiedziała instruktorka tańca Aleksandra Jaworska.

Choreografie do turnieju przygotowywały wspólnie Aleksandra Jaworska i Emilia Kozłowska.

Organizatorem imprezy było Studio Tańca Bee Free i Lidzbarski Dom Kultury.

Dziękujemy Radosławowi Niemczynowiczowi za udostępnienie zdjęć z turnieju.