Najlepiej wypadli strażacy z Nowego Miasta

2015-06-01 12:00:00(ost. akt: 2015-06-02 13:55:43)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Lidzbark Warmiński miał w tym roku zaszczyt być gospodarzem finału XVI Mistrzostw Województwa Warmińsko-Mazurskiego w Sporcie Pożarniczym.
Najlepsze wyniki osiągnęła reprezentacja Komendy Powiatowej PSP w Nowym Mieście. Miała pierwsze miejsca w trzech konkurencjach: 100 m z przeszkodami, drabince hakowej i sztafecie 4x100, w czwartej konkurencji - ćwiczeniach bojowych wywalczyła miejsce trzecie.
Drugie miejsce wywalczyli strażacy z Bartoszyc, a trzecie mundurowi z Iławy. Lidzbarczanie uplasowali się na 9 miejscu, na 19 drużyn.

Mistrzostwa odbyły się w piątek, 29 maja na stadionie Ośrodka Sportu i Rekreacji w Lidzbarku Warmińskim przy ul. Bartoszyckiej. Był to trzeci, finałowy dzień zmagań strażaków z Warmii i Mazur. U nas stoczono bardzo widowiskowe konkurencje - sztafetę 4X100 m z przeszkodami zakończoną efektownym gaszeniem oraz bojówkę, gdzie priorytetem jest jak najszybsze podanie wody do tzw. nalewaków.

Lidzbarscy strażacy po pierwszym dniu zawodów uplasowali się na 5 miejscu. Najlepszy wynik w naszym zespole osiągnął Łukasz Borowy, który wspiął się na trzecie piętro wspinalni w niecałe 16 sekund. Drugi dzień zmagań miał miejsce na kortowskim stadionie, gdzie pokonywano pożarniczy tor przeszkód 100 m. Konkurencję tą strażacy z Lidzbarka Warmińskiego ukończyli na 11 pozycji.

W Lidzbarku Warmińskim odbył finał tych niezwykłych mistrzostw, które odbywają się co dwa lata.