Wtorek, 19 lutego 2019. Imieniny Bettiny, Konrada, Mirosława

Zdobywanie wiedzy poprzez eksperymenty

2015-05-27 10:58:54 (ost. akt: 2015-05-27 11:04:17)

Autor zdjęcia: Źródło: Facebook/UM

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim przez kilka godzin byli naukowcami i odkrywcami świata przyrody...

Uczniowie Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warm. w zajęciach z zakresu nauk przyrodniczych uczestniczą nie tylko w rodzimym budynku szkolnym, w klasie.

W obecnym roku szkolnym w ramach Projektu Akademia Uczniowska odwiedzili Centrum Nauki Kopernik w Warszawie, gdzie samodzielnie wykonywali eksperymenty, sprawdzali stawiane przez siebie hipotezy naukowe i wyciągali z nich wnioski. Przez kilka godzin byli naukowcami i odkrywcami świata przyrody.

W marcu br. odwiedzili Zespół Szkół Chemicznych w Olsztynie. Tam pod doświadczonym okiem profesorów i starszych kolegów samodzielnie wykonywali ciekawe doświadczenia chemiczne. Strącali osady, produkowali krew, badali skład chemiczny produktów, które na co dzień znajdują się w kuchni.

W Centrum Chemii w Toruniu pod okiem pracownika Uniwersytetu Mikołaja Kopernika – Wydział Chemiczny bawiąc się, poznawali różne substancje chemiczne, badali ich właściwości, poznawali zastosowanie. Zajęcia Toruniu uczniowie zaliczyli do bardzo interesujących.

W maju nasze gimnazjum odwiedzili studenci z UWM w Olsztynie. Pokazali bardzo efektowne doświadczenia chemiczne, którym towarzyszyły płomienie i wybuchy. Młodzież chętnie korzystała z tej formy zajęć, gdyż ucząc, bawili się i bawiąc, uczyli.
Takie działania owocują dobrymi wynikami z testów gimnazjalnych oraz uzyskaniem tytułu laureata lub finalisty w konkursach przedmiotowych na szczeblu wojewódzkim.
Tylko nauka poprzez eksperyment sprawia uczniom wielką frajdę. Są wówczas bardziej dociekliwi, twórczy, a przez to praktyczni.

Anna Rutkowska
Źródło: Facebook/UM

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij[/ur]
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. [url=mailto:i.hrywna@gazetaolsztynska.pl] Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. ppb #1742559 | 78.127.*.* 27 maj 2015 19:33

    Pani Beata Dzwonczak- najlepsza nauczycielka ever!

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages