Czwartek, 9 kwietnia 2020. Imieniny Mai, Marcelego, Wadima

A majówka trwa...

2015-05-02 10:53:09 (ost. akt: 2015-05-02 15:51:25)
Teatr uliczny Z głową w chmurach

Teatr uliczny Z głową w chmurach

Autor zdjęcia: Radosław Niemczynowicz

Za nami 1 Maja, a dziś obchodzimy Święto Flagi. Co jeszcze czeka nas podczas przedłużonego weekendu?

Wczoraj, 1 maja na korcie tenisowym przy Szkole Podstawowej nr 3 w Lidzbarku Warmińskim odbył się Turniej Tenisa Ziemnego Kobiet o Mistrzostwo Lidzbarka Warmińskiego. W zawodach wzięły udział dwie tenisistki: Katarzyna Kozieł i Arletta Tuzik, która okazała się nieznacznie lepsza od swojej rywalki.

Puchary wręczył kierownik OSiR-u Piotr Zalewski.

Wieczorem pod Wysoką Bramą lidzbarczanie mogli podziwiać spektakl uliczny „Undyna” w wykonaniu teatru „Z głową w chmurach”. Artyści dali pokaz umiejętności akrobatycznych oraz widowiskowego tańca z ogniem.

Dziś, 2 maja, na lidzbarskiej fosie odbyły się zawody spinningowe o puchar burmistrza Jacka Wiśniowskiego, który przyznał, że sam nie wędkuje, bo ryba się go boi, ale cieszy się, że sport ten przyciąga i łączy całe pokolenia mieszkańców miasta.

Pierwsze miejsce w zajął Kacper Tkaczuk, który złowił szczupaka o długości 51 cm. Drugie i trzecie miejsce zajęli odpowiednio Wojtek Hrynkiewicz i jego tata Jerzy, którzy złapali dorodne okonie.

Najmłodsi uczestnicy zawodów otrzymali ręcznie robione woblery (sztuczne przynęty) ufundowane przez Tomasza Góralewskiego.

Po zawodach uczestnicy, tradycyjnie już, posprzątali teren przy fosie.

Zawody zorganizowało Koło PZW Miasto.

Majówka trwa nadal. Już za chwilę na lidzbarskim torze motocrossowym odbędzie się Enduro Race Extreme. Następnie będzie można obejrzeć na Orliku przy SP3 o godz. 16.00 Turniej Koszykówki Ulicznej Streetball.

W tym samym czasie pod Wysoką Bramą rozpoczną się takie atrakcje jak: - polonez na największą liczbę par, „Pocztówka z Lidzbarka Warmińskiego” – tworzenie pocztówek, malowanie twarzy, malowanie na papierze, robienie kotylionów, wiatraczków, gra „Znaj znak”, konkurencje rodzinne, m. in. próba smaku, bicie piany z jajek, przeciąganie liny itp. oraz występy Trubisiów, a po nim o godz. 18.00 na scenie pojawi się zespół Molly Malone’s.

Dzień Flagi zakończy występ grupy Burnin’ Hearts.

Moc atrakcji czeka na lidzbarczan także jutro, 3 maja.

Święto Konstytucji rozpocznie się o godz. 10.00 Mytingiem Lekkoatletycznym Klasy I na stadionie przy ul. Bartoszyckiej oraz kiermaszem majówkowym na deptaku. O 10.30 zaplanowano uroczystą Mszę Świętą za Ojczyznę w kościele pw. św. ap. Piotra i Pawła.

Po niej o godz. 11.30 nastąpi Apel Poległych i odsłonięcie pomnika żołnierza Batalionu "Zośka" Wojciecha Markowskiego, ps. Sęp na cmentarzu komunalnym. W tym czasie od godz. 11.00 na strzelnicy przy ul. Olsztyńskiej będą się odbywały Zawody Strzeleckie.

Natomiast od godz. 12.00 pod Wysoką Bramą Stowarzyszenie Na Rzecz Osób Niepełnosprawnych Promyk poprowadzi akcję „Zostań naszym aniołem” - zbiórkę na wyposażenie sali logopedycznej dla dzieci z SOSW Lidzbark Warmiński. Zbiórce będą akompaniować lidzbarscy bębniarze.

W tym samym miejscu od godz. 14.00 będą Lidzbarskie Prezentacje Artystyczne, a w nich Laureaci Przeglądu Piosenki "Słowik 2015", Strefa Tańca Natural Dance z Lidzbarskiego Domu Kultury, dziecięce zespoły taneczne Młodzieżowego Domu Kultury oraz Studio Tańca Be Free.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages