Czwartek, 17 stycznia 2019. Imieniny Antoniego, Henryki, Mariana

Sukcesy pracowni wokalnej MDK

2015-04-24 13:03:13 (ost. akt: 2015-04-28 11:58:18)
Na zdj. Agata Graczyk

Na zdj. Agata Graczyk

Autor zdjęcia: Pałac Młodzieży w Olsztynie

Uczestniczki zajęć pracowni wokalnej Młodzieżowego Domu Kultury im. Ireny Kwinto w Lidzbarku Warmińskim, prowadzonej przez Panią Małgorzatę Habudę wzięły udział w dwóch wojewódzkich przeglądach piosenki. Po raz kolejny nasze talenty zachwyciły jurorów. Spośród występujących nagrodzono i wyróżniono wokalistki naszej placówki.

W XVI Wojewódzkim Konkursie Piosenki Europejskiej, który odbył się w Pałacu Młodzieży w Olsztynie, podczas przesłuchań do konkursu w dniu 14.04.2015r., zakwalifikowano wszystkie uczestniczki z MDK: Julię Zielińską, Zuzannę Wołk, Martę Dadurę oraz Agatę Graczyk. W finale konkursu, który odbył się 15.04.2015r., nagrodę główną GRAND PRIX zdobyła Agata Graczyk, natomiast wyróżniona została Marta Dadura. W komisji oceniającej występy wokalne zasiedli: mgr Iwona Łazicka-Pawlak - dyrektor Pałacu Młodzieży w Olsztynie, prof. Leszek Szarzyński – dyrektor Instytutu Muzyki Uniwersytetu W-M, prof. Józef Wojtkowiak - nauczyciel akademicki Uniwersytetu W-M, mgr Irmina Kaczor - specjalistka w zakresie języka angielskiego. Jury przewodniczył dr Grzegorz Lewandowski - specjalista od emisji głosu, nauczyciel akademicki Uniwersytetu W-M.

Talenty mieszkanek powiatu lidzbarskiego zostały dostrzeżone przez członków komisji oceniającej. Solistki urzekły swoim głosem i interpretacją wykonywanych utworów. Szczególny zachwyt wzbudziła tegoroczna maturzystka Agata Graczyk, która otrzymała zaproszenie do rozwijania kunsztu wokalnego na wydziale wokalistyki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego.

Kolejnym wydarzeniem, w którym wzięły udział uczestniczki pracowni Pani Małgorzaty był przeprowadzony w dniach 17-18.04.2015r., VI Wojewódzki Przegląd Wokalny „Komu Piosenkę” w Młodzieżowym Domu Kultury w Bartoszycach. W kategorii Szkół Podstawowych – klasy I – III, drugie miejsce zajęła Alicja Czyrko. Wyróżnienia w konkursie otrzymały: Kinga Romasz i Małgorzata Głodowska.

W kategorii Szkół Podstawowych – klasy IV – VI, trzecie miejsce zajęła Magdalena Wronowska. Wyróżnione zostały: Maja Klepacka i Julia Babik. Następnego dnia 18.04.2015r., w kategorii Szkół Gimnazjalnych, trzecie miejsce wyśpiewała Zuzanna Wołk, zaś w kategorii Szkół Ponadgimnazjalnych, pierwsze miejsce otrzymała Agata Graczyk.

Bardzo dziękujemy pani Małgorzacie Habuda za trud włożony w kształcenie młodych talentów, życzymy wytrwałości oraz satysfakcji z pracy zaś wszystkim reprezentującym naszą placówkę w obu wojewódzkich konkursach wokalnych serdecznie dziękujemy za wspaniałe sukcesy życząc powodzenia na następnych szczeblach kariery.

Kamil SzymańskiCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Czytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages