Srebro Szymonowicza w Mistrzostwach Polski

2015-04-15 12:00:00(ost. akt: 2015-04-15 13:25:24)
Szymon Szymonowicz na drugim stopniu podium

Autor zdjęcia: Materiały klubu

W ubiegły weekend lidzbarscy zapaśnicy walczyli na matach Kostrzyna nad Odrą podczas Międzynarodowych Mistrzostw Polski Kadetów i Juniorów oraz w Nowym Mieście Lubawskim, gdzie młodzicy i młodziczki walczyli w III Rzucie Ligi Międzyszkolnej.
Szymon Szymonowicz ma za sobą świetny start w Międzynarodowych Mistrzostwach Polski. Zdobył srebrny medal co jest wielkim sukcesem, zwłaszcza, że to pierwszy rok startów Szymona w grupie kadetów. Niestety drugi zawodnik LUKS Warmii Adam Bosak przegrał dwie walki w juniorach i zakończył turniej na odległej pozycji. W Nowym Mieście Lubawskim podopieczni Artura Wangina oraz Bolesława i Bronisława Jurewiczów wywalczyli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej przed Orłem Karolewo i Sokołem Lubawa, a w klasyfikacji szkolnej pierwsze miejsce przypadło Gimnazjum nr 1 w Lidzbarku Warmińskim. W zawodach brali udział uczestnicy zajęć organizowanych przy Młodzieżowym Domu Kultury. Teraz lidzbarscy młodzicy pojadą do Chełma na Międzynarodowy Turniej Uczniowskich Klubów Sportowych.

Podopieczni Artura Wangina oraz Bolesława i Bronisława Jurewiczów wywalczyli 1 miejsce w klasyfikacji klubowej