Sezon motocrossowy uważamy za otwarty!

2015-04-14 12:00:00(ost. akt: 2015-04-14 14:50:16)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Perfekcyjnie przygotowana trasa, ogromna liczba zawodników i kibiców udowodniła, że Lidzbark Warmiński może z powodzeniem kandydować do tytułu motocrossowej stolicy kraju. Jak mawia stare porzekadło „jaka pierwsza runda taki cały rok” – i wierzymy, że tak będzie.
Sportowe zmagania uroczyście otworzył Wicemarszałek Województwa Warmińsko-Mazurskiego Jacek Protas wraz z burmistrzem Jackiem Wiśniowskim, którzy do końca przyglądali się sportowym zmaganiom. Pogoda dopisała, a poranny deszcz doskonale zwilżył trasę. Nowo wybudowany element toru, który zaprojektowano z myślą o kibicach by zwiększyć obszar widoczności sportowców, zbierał pochlebne opinie nie tylko kibiców ale i zawodników.

Blisko tysiąc osób mogło podziwiać ponad 150 zawodniczek i zawodników ścigających się w 9 klasach. W klasie MX 65 bezkonkurencyjny okazał się Olaf Włodarczyk reprezentujący Gdański Auto Moto Klub, tuż za nim na mecie zameldował się klubowy kolega Maksymilian Chwalik, trzecie miejsce wywalczył Artur Gałuszka reprezentujący Człuchowski Auto Moto Klub. W tej klasie lidzbarski klub reprezentował Kuba Hanusz, któremu udało się wywalczyć 6 miejsce. W klasie MX 85 Filip Bukowicz dwukrotnie nie dał szans rywalom zgarniając komplet punktów. Kolejne miejsca na podium zdobyli Alexey Novikov z Rosji oraz Maksymilian Nikiel reprezentujący PSM OFF ROAD Białystok. Nasz jedyny przedstawiciel w tej klasie Paskal Myhan zdobył 8 miejsce.

W klasie MX Kobiet wystartowały dwie zawodniczki: Izabela Świderek AMK Drwęca Ostróda oraz Naumova Ekaterina z Rosji, z których lepsza okazała się nasza rodaczka. W klasie MX1C zaciętą walkę stoczyli Tomasz Lango z Moto Klubu Orneta oraz Marcin Kawczyński LKS Jastrząb Lipno, z której zwycięsko wyszedł Tomasz. Trzecie miejsce na podium przypadło dla Maksima Yakovenko z Rosji. W tej klasie troje reprezentantów naszego klubu walczyło o punkty. Najwięcej uzbierał ich Mariusz Grażewicz zajmując miejsce 7, Dawid Holiński miejsce 10 oraz Patryk Alhimowicz miejsce 12. W klasie MX2C pierwsze dwa miejsca zajęli Alexy Bogdan oraz Pavel Mozhaysky z Rosji. Na trzecim miejscu zameldował się Patryk Ćwikliński z LKS Jastrząb Lipno. Marek Niepiekło z naszego klubu po obu nieudanych startach skończył zawody na 7 pozycji, a Bartosz Drozd zajął miejsce 15.

Klasa MX Masters zakończyła się wygraną Mirosława Kowalskiego z Człuchowskiego Auto Moto Klubu, drugie miejsce zajął Krzysztof Kulesza GKM Bałtyk Gdynia, a trzeci był Dariusz Strzelecki Motosport Castrol Team Toruń.

W klasie zawodników MXB pierwsze miejsce zajął Marcin Polnar PKS Korona Elbląg, miejsce drugie wywalczył Jędrzej Żuralski Warmiński Auto Moto Klub, a na miejscu trzecim stanął Daniel Krzysztofek WKM Więcbork. Marcin Szczepański, który broni tytułu mistrza w tej klasie, po treningowym upadku wystartował tylko w drugim biegu, który udało mi się wygrać. Gromadząc 50 punktów zajął miejsce 12.

W klasie MX 2 Junior najszybszy na torze okazał się Jakub Stencel Człuchowski Auto Moto Klub, miejsce drugie zajął Adam Mendelewski Moto Klub Orneta, a miejsce trzecie po przygodach na torze zajął Kuba Barczewski także z Człuchowa. Lidzbarski klub reprezentowali bracia Dawid i Mikołaj Mroczek zajmując kolejno miejsca 7 i 10, a rozdzielił ich debiutujący w tej klasie Jakub Baranowski zajmując miejsce 8.

Wisienką na torcie była klasa OPEN, w której niezmordowaną walkę do samej mety toczyli Karol Kędzierski KM Cross Lublin oraz Arkadiusz Mańk Człuchowski Auto Moto Klub. Lepszy okazał się Karol, który do domu wraca z kompletem punktów. Trzecie miejsce wywalczył Michał Krech Człuchowski Auto Moto Klub. Doskonałą jazdę pokazał reprezentujący nasz klub Kacper Kozłowski, który debiutując w tej klasie na dużym motorze zajął doskonale miejsce 6.