środa, 12 sierpnia 2020. Imieniny Hilarii, Juliana, Lecha

Żeby woda w mieście była lepsza

2015-03-23 10:51:53 (ost. akt: 2015-03-23 11:55:21)

Autor zdjęcia: Materiały UM

W Lidzbarku Warmińskim trwa modernizacja głównej stacji uzdatniania wody. Prace prowadzone są już od grudnia ubiegłego roku. Na początku marca ruszyła również kolejna inwestycja miejska - modernizacja sieci wodociągowej w obrębie skrzyżowania ulic: Mławskiej, Wiejskiej i Kopernika.

Główna stacja uzdatniania wody w Lidzbarku Warmińskim znajduje się przy ul. Kalinowskiego. Wymaga modernizacji, dlatego zadanie to Gmina Miejska Lidzbark Warmiński włączyła do projektu „Kompleksowe rozwiązanie gospodarki wodno-ściekowej Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński” w ramach Programu Operacyjnego Infrastruktura i Środowisko 2007-2013 współfinansowanego z funduszy unijnych.

Inwestycja w stacji

Inwestycja ruszyła już pod koniec ubiegłego roku, a dokładnie 29 grudnia 2014 r. Obejmuje budowę zbiornika czystej wody z modernizacją procesu technologicznego z wykorzystaniem drugiego stopnia pompowania, budowę studni głębinowej z uzbrojeniem. W ramach modernizacji zostanie też przebudowany istniejący już budynek stacji uzdatniania wody wraz z nową nawierzchnią dróg wewnętrznych.

— Oprócz modernizacji obiektu SUW wybudowana zostanie studnia głębinowa wraz z obudową oraz infrastrukturą towarzyszącą w tym dojazd, oświetlenie oraz rurociągi i kanały technologiczne, a także rozdzielnice zasilająco-sterownicze — poinformował burmistrz Lidzbarka Warmińskiego Jacek Wiśniowski.

Modernizacja wodociągu

Kolejnym zadaniem w ramach tego samego projektu wodno-ściekowego, realizowanego już od 2010 roku na terenie Gminy Miejskiej Lidzbark Warmiński jest wspomniana modernizacja sieci wodociągowej w obrębie skrzyżowania ulic: Mławskiej, Wiejskiej i Kopernika. Prace rozpoczęły się 10 marca tego roku.
Obie inwestycje wykonuje wyłoniony w przetargu nieograniczonym Wykonawca: Konsorcjum Firm - Przedsiębiorstwo Inżynieryjno-Budowlane Przem-Gri Sp. z o.o., ul. Przemysłowa 3, 10-418 Olsztyn - jako lider konsorcjum oraz Przedsiębiorstwo Ochrony Środowiska „EKOCOMP” Sp. z o.o., ul. Bolesława Gidzińskiego 17, Warszawa.
Koszt kontraktu to 7.777.704,16 złotych brutto. Umowa z Wykonawcą została podpisana 19 listopada 2014 roku. Planowany termin zakończenia prac to 1 czerwiec 2015 roku.

lubbold textCzytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages