Sobota, 15 sierpnia 2020. Imieniny Marii, Napoleona, Stelii

Przygoda w pracowni ceramicznej

2015-03-13 13:40:19 (ost. akt: 2015-03-13 13:55:57)

Autor zdjęcia: Agnieszka Kuształo

Przedszkolaki uczestniczą w zajęciach terapeutycznych w pracowni ceramicznej. Praca w glinie na kole garncarskim to nie lada wyzwanie dla małych rączek. A lepienie kulek z gliny to "wyższy" stopień wtajemniczenia. Przedszkolaki wylepiły miseczkę i z niecierpliwością czekają na kolejną wizytę w ceramicznym królestwie.

Czytaj e-wydanie Ręka jako wyspecjalizowany narząd odpowiedzialna jest w naszym życiu za większość funkcji. Ręka wykonuje wiele czynności - popychanie, unoszenie, siłowanie się, a jednocześnie potrafi wykonać tak precyzyjne ruchy jak szycie czy pisanie. Ręce też odgrywają dużą rolę w komunikacji, poprzez wyrażanie gestów. Ta szeroka specjalizacja kończyn górnych sprawia, że w dużej mierze ich sprawność decyduje o poziomie funkcjonowania człowieka.

Jeśli mamy sprawne ręce jesteśmy w stanie wykonać przy sobie wiele czynności, co powoduje naszą niezależność od otoczenia, od innych osób.

W terapii ręki cele wiodące to samoobsługa, umiejętności szkolne i zabawa oraz komunikacja i interakcje społeczne.

Przedszkolaki „Tęczowego przedszkola” systematycznie biorą udział w zajęciach terapeutycznych w pracowni ceramicznej. Poprzez zabawę w glinie ćwiczą swoje małe rączki po to, żeby sprawniej się nimi posługiwać w życiu codziennym podczas ubierania się, jedzenia, mycia, a także podczas zajęć edukacyjnych, kiedy malują, lepią, wycinają. Dzieci bardzo lubią mieć „brudne” rączki, szczególnie kiedy koło garncarskie wiruje i same tworzą wazoniki czy miseczki.
Zadania jakie wykonują dzieci pod czujnym okiem swoich pań są zawsze dobrane nie tylko do możliwości ruchowych i manualnych każdego dziecka lecz także do jego poziomu funkcjonowania poznawczego.

Agnieszka K.

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego

Podziel się  informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.  Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie.   Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: AGAK

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. trol #1689196 | 83.9.*.* 13 mar 2015 22:29

  Od najmłodszych lat się przyzwyczaja dzieci polskie , że żeby żyć ,to trzeba tyłki niemieckich weteranów wojennych podcierać . Na początek gliną ,ale potem trzeba będzie się w gównie babrać . Taki już polaka , biedaka los .....

  ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages