środa, 27 stycznia 2021. Imieniny Anieli, Juliana, Przemysława

"Noc Biologów" uczniów Gimnazjum nr 2

2015-01-21 10:58:09 (ost. akt: 2015-01-21 11:03:23)

Autor zdjęcia: archiwum szkoły

9 stycznia 2015 r.uczniowie klasy Ic i IIa z Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim wzięli udział w "Nocy Biologów" organizowanej przez UWM w Olsztynie (Kortowo).

„Noc Biologów” uczniów Gimnazjum nr 2

9 stycznia 2015 r. uczniowie klasy Ic i IIa z Gimnazjum nr 2 w Lidzbarku Warmińskim wzięli udział w „Nocy Biologów” organizowanej przez UWM w Olsztynie (Kortowo).

Braliśmy udział w różnych wykładach, wystawach i pokazach
z zakresu biologii i chemii. Oprócz tego uczestniczyliśmy w warsztatach i oglądaliśmy laboratorium.

Wykłady dotyczyły m.in. Genetyki zachowania, Ryb, Chrząszczy wodnych.

Na wystawach zgromadzono np. jadalne egzotyczne owoce, rośliny, które mogły uszczęśliwiać lub rośliny, które zmieniły naszą cywilizację. Podczas warsztatów mogliśmy wykonać wiele ciekawych eksperymentów tj. : produkowaliśmy różne gazy, wytwarzaliśmy za pomocą wskaźników substancje chemiczne oraz szukaliśmy w składnikach pokarmowych pierwiastków chemicznych.

Warsztaty podobały się wszystkim. Jest to najbardziej lubiana przez uczniów forma lekcji. Nauka poprzez eksperymenty i obserwacje pozwala o wiele ciekawiej poznawać świat przyrody. Jeżeli sami możemy wykonywać doświadczenia, uczymy się w atrakcyjniejszy sposób i stajemy się bardziej dociekliwi. Taka nauka pomaga nam w rozwoju, a my jesteśmy chętni, aby dalej uczyć się w taki sposób!

Zuzanna Wołk
ucz. kl. Ic

Artykuł Dziennikarza Obywatelskiego


"Gazeta Lidzbarska" już jutro w kioskach. Tylko ciekawe informacje.


Podziel się informacją! Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://lidzbarkwarminski.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj[/quote]Polub nas na Facebooku:

Ten tekst napisał dziennikarz obywatelski. Więcej tekstów tego autora przeczytacie państwo na jego profilu: gimnazjum2lw

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages