Koniec zlej passy Wenglorza

2015-01-12 11:46:19(ost. akt: 2015-01-14 12:04:44)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

W sobotę 10 stycznia WENGLORZ zmierzył się na swoim boisku z trzecią w tabeli OMEGĄ RYBNO. Po przegranym pierwszym secie Lidzbarczanie pokazali na co ich stać. Wygraliśmy 3:1.
Pierwszy set pozostawiał wiele do życzenia. Przez kilka niedokładnych rozegrań piłka bardzo często lądowała poza boiskiem na korzyść gości. Zawodnicy Omegi mieli widoczną przewagę, ale była ona raczej psychiczna. Wenglorz do tej pory nie wygrał żadnego spotkania, a goście byli na trzecim miejscu w tabeli. Ostatecznie po serii błędów i niedokładnych zagrań oddaliśmy set 19:25.

Reszta spotkania należała do Wenglorza. Kilka asów serwisowych oraz "prawidłowe czapy" pozwoliły od początku wypracować kilkupunktową przewagę. Jedną z najbardziej widowiskowych akcji meczu był atak Filipa Grygo, który rozegrany był "na raty", gdyż najpierw trafił w mur, a potem potężnym uderzeniem skierował piłkę w pole przeciwnika. Doprowadziło to do piłki setowej. Drugi set zakończył się wynikiem 25:23.

Trzeci set rozpoczął się od pięknych asów serwisowych w wykonaniu Bartosza Trzcińskiego, które wraz z serią błędów gości pozwoliła wypracować 6 punktową przewagę (6:0). Trener Omegi poprosił o czas, aby porozmawiać z zawodnikami. Wtedy sytuacja szybko się odmieniła. Goście ostro atakowali i doprowadzili do przewagi 17:13. Lidzbarczanie nie dali za wygraną i szybko zniwelowali różnicę punktową. Obie drużyny szły łeb w łeb i nikt nie chciał oddać piłki setowej (24:24; 25:25; 26:26). Ostatecznie błąd przy serwie Omegi doprowadził do wygranej Wenglorza 27:26.

W czwartym secie widać było spokój i opanowanie po stronie Lidzbarczan. Zawodnicy gości wyglądali na lekko zaskoczonych poziomem gry gospodarzy, ale do końca nie oddawali skóry.

Wenglorz od początku wypracował pięciopunktową przewagę (10:5), ale dobra obrona Omegi zmniejszyła ją do 2 punktów (15:13). Wiadomo było już kto wygra mecz. Zawodnicy gości popełniali coraz więcej błędów przy serwisach i w obronie, dochodziło też do wielu nieporozumień pod siatką. Ostatecznie Lidzbarczanie wygrali 25:21.

W sobotę 14 lutego WENGLORZ zmierzy się z SMS FOTO OLA OSTRÓDA, która jak do tej pory nie przegrała żadnego spotkania i zajmuje drugie miejsce w tabeli.