Niedziela, 20 maja 2018. Imieniny Bazylego, Bernardyna, Krystyny

Zbieramy dla dzieci i seniorów

2015-01-08 11:43:39 (ost. akt: 2015-01-08 12:00:50)

Autor zdjęcia: Katarzyna Banasiak

To będzie już 23 Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy. 11 stycznia, czyli niedzielę w całym niemal powiecie lidzbarskim będą zbierane datki na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów.

W Lidzbarku Warmińskim imprezy na rzecz WOŚP rozpoczną się o godz. 9.30 od biegu w ramach akcji „Biegam bo Lubię”. Będzie można wrzucić „złotówkę” do puszki WOŚP i przebiec się po bieżni stadionu miejskiego przy ul. Bartoszyckiej. Później z werwą skorzystać z kolejnych atrakcji. Obejrzeć rywalizację w tenisa stołowego na sali przy ul. Polnej, czy postrzelać z broni na strzelnicy LOK.

Szczegóły imprez sportowych znajdziecie państwo na stronie 15 dzisiejszego wydania.

Oczywiście już od rana na głównych ulicach Lidzbarka Warmińskiego, Ornety, Lubomina i Kiwit pojawią się wolontariusze z puszkami i serduszkami WOŚP.
W Lidzbarskim Domu Kultury wystąpią: przedszkolaki, lidzbarskie zespoły taneczne, między innymi Be Free i Natural Dance oraz muzyczne na przykład Sound Park, odbędą się także warsztaty bębniarskie, w których może wziąć udział każdy chętny. Organizatorzy proszą wszystkich posiadających bęben o zabranie instrumentu ze sobą. Początek warsztatów o godz. 10.

Na scenie między występami prowadzone będą licytacje ofiarowanych fantów.
- Bardzo prosimy o przekazywanie przedmiotów na rzecz Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy — mówi Arkadiusz Jakszewicz, pracownik LDK. — Już teraz można je zostawiać w Lidzbarskim Domu Kultury. Postaramy się, żeby każda rzecz znalazła nowego właściciela, a wylicytowana kwota zasiliła budżet na nowy sprzęt medyczny.

Początek imprezy w LDK zaplanowano na godzinę 10.00.
WOŚP zagra także w Ornecie. Tam rozpocznie się od Otwartego Turnieju Badmintona organizowanego o godz. 10.00 przez Ośrodek Sportu i Rekreacji.

W Miejskim Domu Kultury w Ornecie impreza rozpocznie się o godz. 16.00. Planowane są występy uczniów orneckich szkół, pokaz Szkoły Tańca „U Mirka” oraz prezentacje: Zespołu Tańca Nowoczesnego Taiga, sekcji wokalnej MDK, Orneckiej Orkiestry Dętej, MDK Band, grup Cortez i Traffic Junky.

Na godz. 20.00 zaplanowano Światełko do Nieba — Teatr Światła i Ognia Hokage.
Warto przypomnieć, że w tym roku w ramach WOŚP pieniądze będą zbierane na podtrzymanie wysokich standardów leczenia dzieci na oddziałach pediatrycznych i onkologicznych oraz dla godnej opieki medycznej seniorów."Gazeta Lidzbarska" już dziś w kioskach z kalendarzem na 2015 rok!. Tylko ciekawe informacje.Podziel się informacją! Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://lidzbarkwarminski.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj[/quote]

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (7) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Studentka #1632005 | 96.47.*.* 12 sty 2015 03:16

  Lepiej już dać na "CARITAS" uznaną ostatnio za najbardziej znaną i uznaną fundację charytatywną w całej Polsce. To mówi wszystko.

  Ocena komentarza: warty uwagi (9) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. czytelnik #1630752 | 178.16.*.* 10 sty 2015 14:51

  Ostatnio Owsiak wynajął goryli, którzy na jego propagandowych konferencjach prasowych siłą wyrzucają dziennikarzy zadających niewygodne dla niego pytania o jego rozliczenia finansowe z pieniędzy zebranych przez WOŚP. To chyba wystarczy za cały komentarz.

  Ocena komentarza: warty uwagi (14) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. Nauczyciel #1629269 | 107.182.*.* 9 sty 2015 00:37

  Nic nie dawać skoro ma to jakikolwiek związek z takim człowiekiem i takiego pokroju jak Owsiak. Cytat: "– To on jest głównym hejterem kraju. Na scenie publicznej nie ma drugiej osoby wyrażającej taki poziom agresji" - więcej na ten temat http://telewizjarepublika.pl/legutko-o-o wsiaku-glowny-hejter-kraju,15729.html

  Ocena komentarza: warty uwagi (20) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. czytelnik #1629166 | 83.9.*.* 8 sty 2015 21:47

  To dawać ili nie dawać ???

  Ocena komentarza: warty uwagi (2) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. olaaf #1628974 | 94.254.*.* 8 sty 2015 19:07

  zapraszamy na halę miejską by OBEJRZEC nieudolne odbijanie małej białej piłeczki w wykonaniu tak jak to powiedział organizator, VIP-ów ! Litości

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (7)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages