Czwartek, 24 maja 2018. Imieniny Joanny, Zdenka, Zuzanny

Wójtem się bywa, a człowiekiem się jest

2014-12-12 10:50:20 (ost. akt: 2014-12-12 10:51:57)

Autor zdjęcia: Archiwum gazety

„Wójtem się bywa, a człowiekiem się jest” - powiedział ustępujący wójt Gminy Lidzbark Warmiński Artur Jankowski w ostatnim wywiadzie, którego udzielił Gazecie Lidzbarskiej.


— Jak teraz odbiera pan wynik wyborów?

— Nie ukrywam, że dla wielu osób zaangażowanych w działalność gminy był to szok, a dla mnie osobiście duże zaskoczenie. W codziennych kontaktach z mieszkańcami, podczas zebrań wiejskich, różnego rodzaju imprez, festynów, nie było kwestii problemowych, zarzutów na zarządzanie gminą czy podejmowane działania, a okazji do rozmów było wiele. Uroczystości patriotyczne, religijne, oświatowe, sportowe, dni rodziny, seniora i wiele innych niejednokrotnie skupiały mieszkańców całej gminy i były okazją do wymiany poglądów. Ponad 1.000 głosów, które otrzymałem świadczy o dobrej ocenie naszych dokonań, ale z drugiej strony wniosek z tego taki, że nie udało nam się dotrzeć do wszystkich mieszkańców.

— Czy to znaczy, że jest pan usatysfakcjonowany z dotychczasowych osiągnięć?

— Oczywiście, gminie groziło bankructwo – byliśmy drugą z najbardziej zadłużonych gmin w województwie – ponad 12,5 mln.zł kredytu. Oddając gminę zadłużenie jest jedynie 7,4 mln.zł. Nie odnieślibyśmy takiego sukcesu, gdyby nie podjęcie trudnych, niepopularnych decyzji jak np.: cięcie płac i inne oszczędności. Mam świadomość, że dzięki temu sytuacja Gminy została ustabilizowana co daje możliwości działania.

— Czy trudno panu rozstać się z urzędem?

— Zawsze mówiłem: „Wójtem się bywa, a człowiekiem się jest”. Przez lata spędzone w urzędzie żyłem problemami i radościami gminy i jej mieszkańców, wiele razy kosztem życia prywatnego. Chcę teraz spędzić najbliższy czas z rodziną.

— Co dalej? Czy ma pan już plany związane z dalszą karierą zawodową?

— Jestem otwarty na propozycje i mam nadzieję, że doświadczenie zdobyte przez lata w tworzeniu i zarządzaniu ARiMR oraz praca w samorządzie, zwieńczona funkcją wójta, zostanie doceniona i będę mógł wykorzystać moje wszechstronne doświadczenie i wykształcenie w jakiejś ciekawej, nowej pracy.

— Co chciałby pan powiedzieć na zakończenie naszej rozmowy?

— Chciałbym życzyć państwu wielu sukcesów w pracy zawodowej i pomyślności w życiu osobistym. Życzę naszym mieszkańcom wiele dobrego nie tylko jako dawny wójt, ale jako osoba na stałe zamieszkująca naszą gminę. Mam nadzieję, iż jej rozwój będzie postępował w kolejnych latach."Gazeta Lidzbarska" już w kioskach. Tylko ciekawe informacje.Podziel się informacją! Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na http://kiwity.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj[/quote]


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (46) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. POżegnanie #1608652 | 178.16.*.* 15 gru 2014 10:22

  Brawo ludzie .Pożegnano kolejnego pływaka z paczki. Sygnału pt. uzdrowisko nie przyjęto do wiadomosci. Poległ. Może coś wyrwie w PUP u innej niedoszłej pani wójt. Czasy trudne, bo i w Olsztynie zmiany z nową miotłą. Po przegranej kampanii wójt się rozchorował ?

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Zenia #1608615 | 217.250.*.* 15 gru 2014 09:45

  najpierw wspólnie imprezują a potem opluwają

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. ania #1608349 | 83.6.*.* 14 gru 2014 22:31

  czysty rachunek rozpoczął z długiem 8,5 mln skończył 7,4 ml czyli spłacił 1,1 mln to strasznie dużo !!! Rzeczywiście jest czym się chwalić !!! Żenada !!

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. Arnold Boczek #1608329 | 37.152.*.* 14 gru 2014 22:15

  HAŃBA

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. mieszkaniec #1608326 | 83.6.*.* 14 gru 2014 22:13

  Jak tak można ludzi wprowadzać w błąd !!! Na koniec 2010 r. gmina miała długu 8,5 mln długu w tym 1,7 mln ze środków unijnych które po otrzymaniu zostały przeznaczone na spłatę. Pan Jankowski rozpoczął rządzenie w 2011 r i ten rok zakończył się właśnie długiem 12,5 mln. Długi to on spłacił ale swoje poprzez swoje nieprzemyślane inwestycje!! Nie wiem dlaczego mówi o wyciągnięciu gminy z długów ??? Dalej myśli że społeczeństwo to ciemnota !!

  Ocena komentarza: warty uwagi (6) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (46)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages