Niesamowita Diana Pachulska!

2014-11-19 14:03:18(ost. akt: 2014-11-19 19:33:38)

Autor zdjęcia: archiwum klubu

Podczas XXV Mistrzostw Polski Młodzieżowców, które odbyły się w ubiegły weekend we Włocławku Diana Pachulska zdobyła aż dwa złote medale.

To ogromny sukces podopiecznej Andrzeja Litwina. Diana została uznana też Najlepszą Zawodniczką Mistrzostw. Jest to niesamowity wyczyn zawodniczki, ponieważ powtórzyła ten wynik trzeci raz z rzędu. W historii Polskiego Związku Karate żadnej zawodniczce to się nie udało.

W sumie Diana stoczyła po 3 walki w każdej kategorii. W lekkim kontakcie w finale pokonała Karpiniuk Aleksandrę z Postamina, a w finale full kontaktu Czerwiecką Aleksandrę z Suwałk. W zawodach uczestniczyło 120 zawodników i zawodniczek reprezentujących 50 klubów z całego kraju. Reprezentacja Lidzbarka Warmińskiego zajęła drużynowo bardzo dobre 2 miejsce.

- Diana z ogromnym potencjałem i dorobkiem wchodzi do rywalizacji z seniorkami, chociaż już w tym roku zdobyła kilka medali w kat. senior. Był to ostatni start Diany w MPM, a teraz czeka ją dalsza praca. Mamy wyjątkową zawodniczkę i myślę, że w kategorii seniorek również znajdzie swoje miejsce na arenie światowego karate - powiedział sensei Andrzej Litwin. ok