Duży sukces podopiecznych trenera Artura Wangina

2014-11-12 15:24:52(ost. akt: 2014-11-12 15:31:01)

Autor zdjęcia: Krzysztof Przybysz

Ewelina Kozłowska ze srebrem, Jakub Kozłowski z brązowym medalem - Mistrzostwa Polski Młodzików i Młodziczek w zapasach w stylu wolnym.
W miniony wekend od 7 do 9 Listopada odbyły się w Olsztynie Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu wolnym i zapasach kobiet.

W zawodach wzieło udział łącznie 346 zawodników i zawodniczek, stoczono łącznie 594 walki. W grupie chłopców rywalizowało 60 klubów, a LUKS Warmia zajęła 19 miejsce drużynowo.

Pierwsze miejsce zajęła Slavia Ruda Śląska , drugie Suples Kraśnik a trzecie ZTA Zgierz, natomiast w grupie dziewcząt rywalizowało 47 klubów, nasz klub zajął 21 miejsce drużynowo. Pierwsze miejsce zajęła Slavia Ruda Śląska przed Suplesem Wierzbica i AKS Piotrków Trybunalski.

Podopieczni Trenera Artura Wangina zdobyli dwa medale. Srebrny Medal wywalczyła Ewelina Kaczyńska w kategorii wagowej 67 kg, a brązowy medal wywalczył Jakub Kozłowski w kategorii wagowej 100 kg. Pozostali zawodnicy uplasowali się poza podium.

W zawodach nie startował Szymon Szymonowicz, który leczy kontuzję.

Trener Artur Wangin nie kryje zadowolenia i chciałby podziękować Urzędowi Miasta oraz Młodzieżowemu Domu Kultury za możliwość prowadzenia sekcji i rozwijania tych młodych talentów.

Teraz lidzbarskich klasyków czeka start w Wałbrzychu w Pucharze Polski Juniorów oraz pod koniec listopada Trener Artur Wangin rusza ze swoimi zawodnikami wraz z Szymonem Szymonowiczem na czele do Janowa Lubelskiego na Mistrzostwa Polski Młodzików w zapasach w stylu klasycznym.