Bardzo dobry sezon naszego klubu

2014-10-09 12:23:02(ost. akt: 2014-10-09 13:26:01)

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

Świetna postawa zawodników z Lidzbarka Warmińskiego sprawiła, że spośród 45 sklasyfikowanych zespołów to właśnie nasze miasto jest wliczane w grono najlepszych klubów motocrossowych Polski północnej.
Zakończyła się dziewiąta runda Mistrzostw Strefy Północnej w Grabinku pod Ostródą. Zażarta walka od początku sezonu toczyła się między Moto klubem Lidzbark Warmiński, a Moto klubem Olsztyn.

Przed ostatnią rundą klub z Olsztyna miał przewagę 13 punktów jednak świetna postawa zawodników z Lidzbarka Warmińskiego sprawiła, że spośród 45 sklasyfikowanych zespołów to właśnie nasze miasto jest wliczane w grono najlepszych klubów Polski północnej.

Bardzo dobry występ zaliczył Jakub Hanusz, który w klasie MX 65 wywalczył trzecie miejsce, oraz ósme w klasyfikacji generalnej.

W klasie MX 85 Jakub Baranowski wygrał pierwszy bieg, a w drugim uplasował się na 2 pozycji, dzięki czemu został najlepszym zawodnikiem Strefy Północnej w swojej klasie.

Paskal Myhan w pierwszym biegu był siódmy, w drugim świetnie wyszedł ze startu i nie oddał miejsca do końca. Dało mu to piąte miejsce w zawodach, w klasyfikacji generalnej był dziesiąty.

W klasie MX2J Kacper Kozłowski zajął czwarte miejsce, jednak wiele świetnych startów dało mu pierwsze miejsce w klasyfikacji generalnej z przewagą ponad 70 punktów. W klasyfikacji generalnej znalazł się także Dawid Mroczek, który startując tylko w jednej rundzie uplasował się na 18-stej pozycji.

W klasie MX1C klub reprezentowali: Mariusz Grażewicz, który zajął 4 m-sce, Wojciech Rossochacki 6 m-sce, Dawid Holiński i Patryk Alchimowicz miejsce 9. Dawid w klasyfikacji generalnej stanął na trzecim stopniu podium. Wojciech w generalce był 10, Patryk na miejscu 14, na 18 miejscu uplasował się Mariusz.

W klasie MX2C klub reprezentowało troje zawodników. Marek Niepiekło zajął doskonałe czwarte miejsce, Łukasz Baranowski był 11, a tuż za nim metę przekroczył Robert Mroczek. W klasyfikacji generalnej najlepszy był Łukasz zajmując miejsce 6. Na miejscu 7 uplasował się Marek, którego kontuzja pozbawiła walki o czołowe lokaty. 35 miejsce zajął Robert, 56 był Bartosz Drozd.

Klasę MX B zdominował Marcin Szczepański, który pomimo upadku na torze w Reszlu wygrał klasyfikację generalną z dorobkiem 800 punktów.

Dominik Winckiewicz, który z różnych powodów nie mógł objechać całego sezonu, w Grabinku zajął miejsce 5, a w klasyfikacji generalnej był na miejscu 10 - tym. ok

"Gazeta Lidzbarska" już w kioskach. Tylko ciekawe informacje.