Joy Ride Open Series, czyli Lidzbark w Zakopanem

2014-10-09 12:06:55(ost. akt: 2014-10-09 12:15:56)
Dziewięcioletni Szymon Zembrzuski pokonał całą bardzo trudną trasę

Autor zdjęcia: archiwum prywatne

W dniach 27-29 września na zakopiańskim stoku Harenda odbyły się ostatnie z cyklu zawody Joy ride open series, które są oficjalnym pucharem Polski amatorów w konkurencjach dual slalom, downhill i enduro.
Już po raz ósmy z rzędu w stolicy Tatr rozgrywano nocny zjazd, który zamyka sezon rowerowy. W zawodach nie zabrakło zawodników z Lidzbarka Warmińskiego w składzie Mateusz i Łukasz Baliński, Mariusz Krzywiel oraz Maciej Zembrzuski wraz z synem Szymonem.

W sobotę ok godz. 15 rozpoczęto eliminacje do wieczornego finału. Do rywalizacji  stanęło ok. 350 zawodników, w tym wielu zawodowców z czołówki Polski.

W eliminacjach drugi czas uzyskał Maciej Zembrzuski tuż za Arturem Miśkiewiczem, Mateusz  Baliński dojechał do mety z drugim czasem, jego brat Lukasz był na 66 pozycji, bo spotkał go pech i spadł mu łańcuch.

Po zmierzchu, przy sztucznym oświetleniu rozpoczęły się finały.

Szczęście dopisało Maciejowi, który uzyskał najlepszy czas pokonując wszystkich rywali w kategorii masters, wygrywając m.in. z trzykrotnym mistrzem Polski.

O dużym sukcesie może mówić Mateusz Baliński, który był drugi w kat. hardtrail. Mateusz wygrał także w punktacji generalnej i został mistrzem polski amatorów w swojej kategorii.

W niedzielę odbyły się zawody w enduro. Łukasz Baliński i Mariusz Krzywiel w zimnie i deszczu wywalczyli kolejno 15. miejsce w elicie i 3. miejsce w kategorii masters. ok

"Gazeta Lidzbarska" już dziś w kioskach. Tylko ciekawe informacje.