Niedziela, 16 grudnia 2018. Imieniny Albiny, Sebastiana, Zdzisławy

Na studia do Bartoszyc

2014-09-26 13:22:13 (ost. akt: 2014-09-26 13:35:09)

Lada dzień Bartoszyce staną się miastem akademickim. 11 października br. zainauguruje tu swoją działalność Wydział Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, która to prężnie działa już 10-ty rok w Poznaniu.

Lada dzień Bartoszyce staną się miastem akademickim. 11 października br. zainauguruje tu swoją działalność Wydział Nauk Społecznych Wyższej Szkoły Bezpieczeństwa, która to prężnie działa już 10-ty rok w Poznaniu. W Bartoszycach będzie można studiować pedagogikę - na wielu atrakcyjnych specjalnościach - oraz – gdy tylko Ministerstwo nada stosowne uprawnienia - również bezpieczeństwo narodowe.

Decyzja o powstaniu wydziału w Bartoszycach jest efektem rozmów władz miasta z Rektorem Uczelni – dr. Andrzejem Zduniakiem, który postawił na rozwój kształcenia akademickiego na Mazurach. Bartoszycki Wydział Nauk Społecznych WSB ma swoją siedzibę w Zespole Szkół nr 1 im. Romualda Traugutta.

Uczelnia otrzymała już zgodę Ministerstwa Nauki i Szkolnictwa Wyższego na uruchomienie studiów I stopnia na kierunku pedagogika. Tym samym, 11 października o godz. 12.00 odbędzie się uroczysta inauguracja roku akademickiego 2014/2015 (Aula Zespołu Szkół nr 1 przy ul. Traugutta 23 w Bartoszycach).

W programie, zgodnie z akademicką tradycją, przewidziano immatrykulację studentów pierwszego roku, ponadto: przemówienie inauguracyjne Rektora dr. Andrzeja Zduniaka oraz wystąpienie Burmistrza Miasta Bartoszyce – Pana Krzysztofa Nałęcza. Zwieńczeniem uroczystości będzie wykład inauguracyjny pt. „Między wojną a pokojem. Bezpieczeństwo Polski w dziejach”, który wygłosi prof. zw. dr hab. Kazimierz Dopierała. Tematyka wykładu ma szczególnie aktualny wydźwięk w obecnych realiach politycznych.

W dniu inauguracji, o godz. 9.00 odbędzie się spotkanie organizacyjne z władzami uczelni, na które to zaproszeni zostali nie tylko ci, którzy już zapisali się na studia, ale adresowane jest do wszystkich tych, którzy zastanawiają się nad kształceniem w Wyższej Szkole Bezpieczeństwa w przyszłym roku lub latach kolejnych.

Po ukończeniu studiów w bartoszyckim wydziale absolwent uzyskuje tytuł licencjata na kierunku pedagogika. Studia potrwają trzy lata, a studenci będą mogli wybrać takie specjalności jak m.in. metodyka dochodzeniowo – śledcza, psychopedagogika z detektywistyką, pedagogika opiekuńczo – wychowawcza z socjoterapią czy profilaktyka i prewencja społeczna – specjalizacja policyjna.

Władze uczelni lada dzień spodziewają się również decyzji ministerstwa nadającej uprawnienia do kształcenia na bezpieczeństwie narodowym. To jednak nie wszystko. Trwają prace nad uruchomieniem kolejnego Wydziału na obszarze województwa warmińsko-mazurskiego - w Giżycku. Tam będzie można uzyskać dyplom licencjata na unikatowym kierunku bezpieczeństwo zdrowotne oraz na bezpieczeństwie narodowym.

Planowana data uruchomienia kształcenia to III 2015r.

Z ofertą i profilem Uczelni można zapoznać się odwiedzając witrynę: kliknij tutaj

Do dyspozycji są również pracownicy Biura Rekrutacji pod specjalnym numerem telefonu 662 22 11 33 lub e-mailem: rekrutacja@wsb.net.pl


"Gazeta Lidzbarska" już w kioskach. Tylko ciekawe informacje.
Polub nas na Facebooku:

Komentarze (5) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. LW #1494566 | 178.16.*.* 27 wrz 2014 12:14

  mieszkańcy Lidzbarka Warmińskiego zazdroszczą

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. sponiewierany #1494223 | 83.9.*.* 26 wrz 2014 17:30

  a kto bedzie na was pracowal?tatus mama SAMI DOCENCI,,,,..a kto bedzie na was pracowal? ja lat 60

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. miki #1494114 | 81.163.*.* 26 wrz 2014 14:50

  A co z LW? Była Wszechnica ale trzeba było ją zamknąć...

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages