Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Uzdrowisko coraz bliżej

2014-09-18 15:00:59 (ost. akt: 2014-09-18 13:45:38)

Autor zdjęcia: facebook. com/jan. harhaj

Ministerstwo Zdrowia wydało decyzję, która otworzyła Lidzbarkowi Warmińskiemu drogę do utworzenia uzdrowiska, chociaż droga to jeszcze daleka, może potrwać i rok.

Niedawno, bo w lipcu, pisaliśmy o tym, że rada miasta zdecydowała o utworzeniu osiedla uzdrowiskowego w Lidzbarku Warmińskim. Odbyły się w tej sprawie konsultacje społeczne, podczas których swoje zastrzeżenia wyrazili rolnicy i przedsiębiorcy, których majątki znalazły się w strefie uzdrowiska.

Jednak udało się porozumieć i władze miasta postanowiły kontynuować starania o powstanie w Lidzbarku uzdrowiska.

— W poniedziałek, 15 września do urzędu miasta w Lidzbarku Warmińskim dotarła decyzja Ministerstwa Zdrowia, która otwiera drogę formalno-urzędową do dalszych czynności — poinformował wiceburmistrz Marek Żelichowski.
Droga ta będzie trwała kilka miesięcy, a może nawet rok, ale pierwszy krok już za Lidzbarkiem Warmińskim.

Przypomnijmy. O to, by Lidzbark Warmiński miał obszar ochrony uzdrowiskowej władze miasta zaczęły starania jeszcze w lipcu 2013 roku. W październiku tego samego roku Lidzbark uzyskał świadectwo potwierdzające właściwości lecznicze klimatu, a później także wody (chlorkowo-sodowe, hipotermalne).

Po konsultacjach społecznych rada miasta przegłosowała dwie uchwały — pierwsza dotyczyła utworzenia osiedla uzdrowiskowego, druga — wyrażenia zgody na zawarcie porozumienia z gminą Lidzbark Warmiński, bowiem część terenów, które weszłyby w nowopowstające osiedle leży właśnie na terenie gminy wiejskiej.

Decyzja Ministerstwa Zdrowia potwierdza możliwość prowadzenia lecznictwa uzdrowiskowego na wytyczonym obszarze ochrony uzdrowiskowej, obejmującym część gminy miejskiej, czyli osiedle uzdrowiskowe a także tereny na obszarze sołectw Łabno i Medyny.

Jeśli w Lidzbarku Warmińskim i okolicach powstanie uzdrowisko to będzie się tu leczyło między innymi: choroby kardiologiczne i nadciśnienie, choroby ortopedyczno-pourazowe, układu nerwowego i reumatologiczne.
Następnym krokiem będzie uchwalenie przez rady miasta i gminy Lidzbark Warmiński statutu obszaru ochrony uzdrowiskowej „Lidzbark Warmiński”.

lub


"Gazeta Lidzbarska" już dziś w kioskach. Tylko ciekawe informacje.Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://lidzbarkwarminski.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (8) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ponury grabarz #1493811 | 31.61.*.* 26 wrz 2014 00:18

  Czekam kiedy otworza tu dzielnice rozpusty ale pewnie sie nie doczekam a to ze nasza wioska bedzie uzdrowiskiem dla krawaciarzy nie zmieni faktu ze powinni tu j....c bombe a pozniej kukurydze zasadzic

  Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. Hmmmmmm #1491959 | 79.191.*.* 23 wrz 2014 22:20

  Uzdrowisko usiane schodami a to dobre a i nie tylko dla ortopedii czy reumatologii ale także Uzdrowisko dla astmatyków i alergików wdychających subtelny zapaszek wspaniałej rzeki Łyny. j tylko się cieszyć tylko z czego ????

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. turysta #1489633 | 83.24.*.* 21 wrz 2014 02:15

  Czekam na oddanie " zimnych term".

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 4. !!!! #1488476 | 178.16.*.* 19 wrz 2014 14:47

  RObią z Miasta SKANSEN ,PALIATYW ,JEDNODNIOWY PRZYSTANEK dla WARSZWIAKÓW !

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 5. maja #1488269 | 178.16.*.* 19 wrz 2014 10:06

  Jak w Lidzbarku Warmińskim można będzie leczyć choroby reumatologiczne skoro mieszkańcy miasta chorują na reumatyzm poczynając już od małych dzieci. Proszę zwrócić uwagę na osoby starsze, mają zdeformowane nogi, ręce, chodzą o lasce. Mamy tutaj bardzo dużo wilgoci i dlatego wszyscy, którzy mieszkają przeciętnie 50 lat w LW są chorzy na reumatyzm. A w artykule czytam, że w LW można będzie leczyć reumatyzm, to już przegięcie.

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Pokaż wszystkie komentarze (8)

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages