Tomasz Gollob zwycięża nie tylko na żużlu

2014-08-19 11:39:28(ost. akt: 2014-08-20 09:12:25)

Autor zdjęcia: Adrian Maciąg

W dniach 16-17 sierpnia w Lidzbarku Warmińskim odbyły się Mistrzostwa Polski w Motocrossie. W tym czasie kibice mogli zobaczyć rywalizację pomiędzy najlepszymi zawodnikami, jak również występ gościa specjalnego- Tomasza Golloba, który udowodnił, że również potrafi świetnie jeździć na crossie.
Pierwszego dnia odbyły się wyścigi Masters, MX2 oraz Quad Open. Jacek Lonka z CAMK Poltarex, który jest w znakomitej formie, dominował i tym razem. Toczył on bowiem zaciętą walkę z Ukraińcem Konstantinem Utkinem, który w pierwszym wyścigu przez kilka okrążeń zajmował pierwszą pozycję. Tuż za Utkinem uplasował się Mirosław Kowalski. Podczas drugiego wyścigu pogoda diametralnie się zmieniła. Nad torem pojawiły się czarne chmury i spadł ulewny deszcz. Po kilku minutach na torze miejscami pojawiły się kałuże, a zawodnicy mieli utrudnioną jazdę ze względu na wszechobecne błoto.

W klasie MX2 wystartowało 27 zawodników. Prowadzący w klasyfikacji generalnej Adam Tomiczek musiał ustąpić miejsca świetnie jadącemu Bartoszowi Sawczukowi. Trzecie miejsce wywalczył Maciej Więckowski. Wśród zawodników znalazły się również kobiety: Joasia Miller i Karolina Liszewska. Joasia zajęła bardzo dobre 10 miejsce, a Karolina Liszewska uplasowała się na 22. miejscu. W wyścigu quadów najlepszy okazał się Kacper Kamiński. Drugi był Roman Gwiazda, a trzeci Jakub Mienik.

Drugiego dnia pogoda się poprawiła i przyciągnęła na lidzbarski tor dużą liczbę kibiców. Zawodnicy wystartowali w klasach MX2 Junior, MX Open oraz odbył się wyścig o Puchar Marszałka Województwa, w której startowali zawodnicy z licencją B i C. W tym wyścigu wystartował również były mistrz świata na żużlu - Tomasz Gollob. Zajął on pierwsze miejsce wśród zawodników z licencją C. Zaś wśród zawodników z licencją B po raz kolejny na pierwszym miejscu podium staną Marcin Szczepański. Czwarte miejsce zajął Dominik Winckiewicz (MK Lidzbark Warmiński). Wyścig klasy MX2 Junior, w którym zwyciężył Karol Kruszyński był znakomitym preludium przed rywalizacją w klasie MX Open. Tutaj wystartowało aż 41 zawodników. Pierwszy do mety dotarł Łukasz Lonka. Tuż za nim uplasowali się bracia Karol i Łukasz Kędzierscy. Na trzynastym miejscu uplasował się Kacper Kozłowski z MK Lidzbark Warmiński.
Za organizację zawodów odpowiedzialny był Moto Klub Lidzbark Warmiński.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://lidzbarkwarminski.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Podziel się informacją: