Piątek, 4 grudnia 2020. Imieniny Barbary, Hieronima, Krystiana

Za nami koncert Joannitów

2014-08-04 11:54:34 (ost. akt: 2014-08-04 13:03:51)

Autor zdjęcia: Kamil Onyszk

Zespół Enej swoim występem zakończył koncert charytatywny zorganizowany przez lidzbarskich Joannitów. Zebrane środki będą wykorzystane na zakup specjalistycznego sprzętu medycznego.

To już szósta impreza zorganizowana przez lidzbarskie Stowarzyszenie Joannici Dzieło Pomocy. Rano można było także oddać krew i zarejestrować się jako potencjalny dawca szpiku. Od godziny 8.00 do 13.00 w Domu Środowisk Twórczych można było zobaczyć wielu, w większości młodych ludzi chcących dać od siebie to, co nazywane jest często „darem życia”. Jednym z nich jest Patryk Bakuła z Lidzbarka Warmińskiego.
- Już drugi raz oddaję krew, pierwszy raz też na podobnej akcji Joannitów. To naprawdę nie boli, a może kogoś uratować – powiedział młody Lidzbarczanin. Zapowiedział również, że czeka na wieczorny koncert zespołu Enej.
Podczas zbiórki 57 osób oddało krew, a 40 osób zarejestrowało się w Centralnym Rejestrze Niespokrewnionych Dawców Szpiku i Krwi Pępowinowej.
O godzinie 16.00 rozpoczęła się konferencja na temat transplantologii, podczas której można było poznać m.in. proces przeszczepu narządów oraz dowiedzieć się jak ogromne znaczenie ma noszenie w portfelu wypełnionego oświadczenia woli. Na miejscu można było otrzymać specjalne druczki, które po wypełnieniu deklarowały naszą szlachetną chęć niesienia pomocy nawet po śmierci.
Zbiórkę krwi można było zorganizować dzięki Regionalnemu Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Olsztynie.

Po godzinie 19.00 w amfiteatrze rozpoczęła się część artystyczna. Pogoda i frekwencja dopisały. Mieszkańcy bawili się przy muzyce The Ukrainian Folk, Red Lips oraz Enej. Energetyczne brzmienie rozruszało całą zebraną publiczność, która bawiła się do późnych godzin nocnych. Przy wejściu wolontariusze zbierali pieniądze na zakup sprzętu medycznego.

Tego typu imprezy cieszą się ogromną popularnością. Dzięki nim można nie tylko miło spędzić czas, ale też dowiedzieć się więcej o szlachetnej misji Stowarzyszenia Joannitów.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://lidzbarkwarminski.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (3) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. ....... #1453935 | 83.24.*.* 4 sie 2014 23:18

  Właśnie , dlaczego ostatni to był koncert ? Bo podobno miasto dało tylko 2 tysiące , przy kosztach ok . 70 tys . Zawsze trochę boli , że ktoś potrafi zorganizować lepszą imprezę , niż święto kaczki dziwaczki .

  Ocena komentarza: warty uwagi (4) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ja #1453719 | 37.30.*.* 4 sie 2014 17:54

  szkoda, że nie napisaliście, że po raz ostatni zagrali :) A za rok bawić się będzie Olsztyn :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (5) ! - + odpowiedz na ten komentarz

 3. wid #1453704 | 178.16.*.* 4 sie 2014 17:31

  Kurcze, jaka to relacja ,przecież tego wszystkiego co jest napisane w tym artykule, można było się dowiedzieć z plakatu !

  Ocena komentarza: warty uwagi (3) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages