Pięć medali dla LUKS Warmii

2014-06-25 09:36:57(ost. akt: 2014-06-25 09:54:21)
Maja Mańkiewicz i Agata Zakrzewska zostały Mistrzyniami Polski w deblu.

Autor zdjęcia: materiały organizatora

W dniach 18-22 czerwca odbyła się Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży w tenisie stołowym w Brzegu Dolnym. W turnieju wzięło udział 173 uczestników. Pomimo bardzo wysokiego poziomu, zawodnicy LUKS Warmii Lidzbark Warmiński wywalczyli pięć medali.
Rywalizacja o tytuły mistrzowskie toczyła się w turniejach gry pojedynczej, podwójnej oraz drużynowej. Ostatniego dnia olimpiady odbyły się finały, podczas których zawodnicy Warmii wywalczyli dwa złote, jeden srebrny i dwa brązowe krążki.

Mistrzyniami Polski w deblu zostały Maja Mańkiewicz (Warmia) i Agata Zakrzewska (Hals Warszawa). Maja zdobyła również brąz w singlu. Mistrzami w deblu zostali Aleksander Werecki (Return Piaseczno) i Kamil Urbanowicz (Warmia). W półfinale wyeliminowali oni parę Chrząszcz/Petaś (Warmia/Ostródzianka), którzy ostatecznie wygrali pojedynek o brązowy medal w grze podwójnej kadetów. W turnieju drużynowym kadetów srebrny krążek powędrował do zawodników Warmii-Kamila Urbanowicza, Wojciecha Chrząszcza i Jakuba Chojnackiego. Bardzo dobre występy wszystkich zawodników LUKS Warmii Lidzbark Warmiński pozwoliły klubowi na uplasowanie się na pierwszym miejscu w klasyfikacji generalnej olimpiady. Jest to ogromny sukces biorąc pod uwagę liczbę zawodników grających w rozgrywkach oraz liczbę klubów funkcjonujących w Polsce.

"Gazeta Lidzbarska" już jutro w kioskach. Tylko ciekawe informacje.