Wtorek, 25 lutego 2020. Imieniny Almy, Cezarego, Jarosława

Zasłużona dla Kultury Polskiej

2014-05-29 13:56:41 (ost. akt: 2014-05-29 14:22:29)
Wioletta Jaskólska z Beatą Tyszkiewicz

Wioletta Jaskólska z Beatą Tyszkiewicz

Autor zdjęcia: materiały artystki

Lidzbarczanka dr hab. Wioletta Jaskólska, artystka malarka i prof. Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego została uhonorowana przez Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego odznaczeniem „Zasłużony dla Kultury Polskiej”.

Pani Wioletta jest związana Uniwersytetem Warmińsko-Mazurskim w Olsztynie od 17 lat, a od 20 pracuje w szkolnictwie. Jest inicjatorką wielu wydarzeń artystycznych.

— Czy jest pani osobą spełnioną?
— Na wielu etapach tak, ale mam w głowie masę planów i nowych pomysłów. Teraz na przykład jestem zafascynowana możliwościami internetu. Kończę właśnie prace nad wirtualną galerią, która będzie sprzedawać nie tylko moje obrazy. Proszę mi wierzyć, rynek sztuki dzięki internetowi obejmuje cały świat i można przy tym promować młodych, zdolnych studentów i absolwentów także z Wydziału Sztuki Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego. To przyjemne uczucie wiedzieć, że mój obraz ozdabia mieszkanie Beaty Tyszkiewicz i znanego kolekcjonera z Nowego Jorku.

— Jak ocenia pani działania kulturalne na Warmii?
— Bardzo sobie cenie postawę rektora Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego, pana prof. Ryszarda Góreckiego, który jest otwarty nowe formy sztuki i naprawdę wspiera swoich studentów. Przy okazji zachęcam do studiowania na tym wydziale. Absolwenci nie tylko malują, rzeźbią, fotografują i wystawiają swoje dzieła w Polsce i za granicą, są też cenionymi specjalistami w świecie mediów, reklamy, filmu i mody.

— A jakie ma pani plany?
— Jeszcze tego lata zapraszam na wystawę do stolicy w Art Bistro a jesienią do Krakowa. Wspieram też pasję malarską mojego synka 7-letniego Wojtka. Zaskakuje mnie coraz bardziej!"Gazeta Lidzbarska" już dziś w kioskach. Tylko ciekawe informacje.
jedynka


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste.
Swoją stronę założysz klikając na http://lidzbarkwarminski.wm.pl w ramkę "ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages