Piątek, 27 listopada 2015. Imieniny Franciszka, Kseni, Maksymiliana

Spotkali się z młodym profesjonalistą

2012-12-05 14:05:38 (ost. akt: 2012-12-05 13:14:07)

Autor: archiwum biblioteki

26 listopada Biblioteka dla Dzieci i Młodzieży MBP w Lidzbarku Warm. była gospodarzem spotkania z młodym profesjonalistą w ramach projektu „Link do przyszłości. Młodzi. Internet. Kariera”, którego celem jest wspieranie młodych osób z terenów wiejskich i małych miast w planowaniu przyszłości zawodowej w sposób szeroki i nieszablonowy, uwzględniając rozwój społeczeństwa informacyjnego i gospodarki opartej na wiedzy.

Młodzież, którą w najbliższej przyszłości czeka wybór drogi zawodowej miała okazję dowiedzieć się, jak planować swoją przyszłość zawodową, uwzględniając rolę nowych technologii.
I tak na wstępie w ramach rozgrzewki uczestnicy mieli za zadanie wykazać się kreatywnością. Na pozór proste zadanie miało na celu uzmysłowienie naszym młodym uczestnikom jak ważne jest pozytywne myślenie o sobie i odkrycie pasji. Przy okazji rozwinęliśmy swoją wiedzę na temat niektórych zawodów i dowiedzieliśmy się, np. kim jest rezydent a kim spedytor.

Punktem głównym spotkania było wystąpienie młodego profesjonalisty, którym był Jakub Jakubowski- artysta, grafik komputerowy, animator kultury i barista, który prowadzi z sukcesem swoją kawiarnię artystyczną ‘Kofi&Ti” w Radzyniu Podlaskim. Nasz gość w zajmujący sposób opowiadał o swoich pasjach, które dla niego stały się sposobem na życie. Przekonywał młodzież, żeby rozwijała swoje zainteresowania, spełniała marzenia. Podkreślał jak ważną decyzją jest wybór profesji, w której spełnimy się zawodowo i która będzie naszą inspiracją.
P
o wystąpieniu gościa uczestnicy wzięli udział w quizem wiedzy o aktualnej sytuacji i trendach na rynku pracy. Wśród zadań znalazło się m.in. pytanie o płace brutto i netto, od czego zależy bezrobocie, jak dużo pracodawców wymaga w swoich ofertach znajomości języków obcych.

Na zakończenie uczestnicy spotkania otrzymali dodatkowe materiały edukacyjne. Mamy nadzieję, że młodzież poszerzyła swoją wiedzę o mechanizmach wyboru zawodu, i że było to doświadczenie tyle pożyteczne, co przyjemne.
Barbara Warcaba
Dostęp do Reportera, ciekawych wywiadów, obszernych reportaży oraz 40 innych czołowych portali w Polsce. Dołącz do czytelników ceniących dobrą informacje. Zarejestruj się w PIANO już teraz KLIKNIJ TUTAJ

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages