ALICJA NIEDŹWIECKA DRUGI RAZ Z RZĘDU NA PODIUM GRAND PRIX POLSKI

2024-02-12 09:23:45(ost. akt: 2024-02-12 09:37:05)
Alicja Niedźwiecka z Ornety drugi raz z rzędu stanęła na podium turnieju Grand Prix Polski

Autor zdjęcia: Materiały Klubu

TENIS STOŁOWY /// Orneta może po raz kolejny pochwalić się medalistką Grand Prix Polski. Alicja Niedźwiecka z miejscowego OKTS Budom zajęła trzecie miejsce w 6. Grand Prix Polski Weteranów w Stężycy. Miesiąc wcześniej ta sztuka udała się jej w Ostródzie.
Za pingpongistami z Ornety kolejny ogólnopolski sprawdzian. Na Kaszuby udała się piątka zawodników: Alicja Niedźwiecka, Bogdan Gałązka, Andrzej Dzikowski, Andrzej Gromek i Tomasz Jasudowicz. Z orneckiego kwintetu najlepiej poradziła sobie Alicja Niedźwiecka, która w kategorii kobiet zajęła trzecie miejsce. Blisko do awansu, do turnieju głównego, męskiej kategorii 50-59 był Andrzej Dzikowski, jednak przegrał decydujący pojedynek o awans.

— Nieźle w Stężycy zaprezentowali się Bogdan Gałązka, Andrzej Gromek i Tomasz Jasudowicz. W starciach z wyżej notowanymi rywalami byli blisko zwycięstw, a Gałązka miał nawet piłki meczowe. Niewiele zabrakło, a po fazie grupowej w głównej drabince mielibyśmy więcej reprezentantów Miasta Smoka — komentuje Wojciech Chrząszcz z Budomu Orneta.

Cykl Grand Prix Polski przenosi się teraz na południe. Przed pingpongistami turnieje w Olkuszu i Gliwicach. Reprezentanci Budomu Orneta skupią się na rozgrywkach ligowych i Pucharze Polski (zaplanowanym na 3 marca w Ornecie), a do cyklu Grand Prix powrócą w połowie maja, podczas zawodów w Poznaniu. Finał cyklu w postaci Mistrzostw Polski odbędzie się w Oleśnicy (woj. dolnośląskie) w dniach od 7 do 9 czerwca.